Filmy produktowe

Na ekranie jak na ladzie

Przedmiot

Wyspecjowaliśmy się w biżuterii i drobnych przedmiotach. Minimalne wymiary przedmiotu to 10 mm, maksymalny wymiar to 120 mm. Wysokość - około 40 mm. Jeżeli jest to przedmiot luźny - na przykład naszyjnik - musimy zawinąć go tak, aby się zmieścił w średnicy 120 mm.

Nie każdy przedmiot wygląda równie efektownie na ekranie, dlatego do każdego przedmiotu podchodzimyy indywidualnie, ustawiamy światło tak, aby wyeksponować wszystkie jego zalety. Problematyczne są przedmioty z powierzchniami lustrzanymi, ponieważ widać w nich... aparat i studio :). Niestety, praw optyki nie da się oszukać, staramy sie wtedy tak ustawić przedmiot, by aparat nie był widoczny. Fotografujemy pod kątem około 35° (co daje proporcje 16:9), oczywiście możesz zażyczyć sobie inny kąt.

Nie stosujemy żadnego retuszu! Jedynie starannie usuwamy kurz i oddciski palców. Sam musisz zadbać jakość i wygląd przedmiotu. Każda rysa, odstająca nitka będzie doskonale widoczna, ale przecież jesteś rzetelnym sprzedawcą i nie wciskasz klientom "kitu" w postaci "zdjęć poglądowych". Poza tym, nawet gdybyś chciał wyretuszować te zdjęcia... 200 ujęć - wyobrażasz to sobie?

Rozdzielczość

Standardowo wykonujemy filmy w proporcjach 16:9 i jakości Full HD, czyli 1920x1080p. Za dopłatą możemy wykonać film w jakości Extreme Definition (XD), czyli 2560x1440. Co prawda takie rozdzielczości osiagają dopiero monitory 27", ale zwiększona rozdzielczość daje możliwość większego przybliżenia. Poza tym technologia ta w końcu dotrze do Polski, a my juz jesteśmy "XD Ready".

Innymi słowy: na stronie internetowej film w okienku o wymiarach 640x360 można przybliżyć 3-krotnie dla Full HD lub 4-krotnie dla XD bez utraty jakości. Potem możemy już tylko powiększać.

Rozdzielczość wiąże się z rozmiarem pliku, a to wiąże się z szybkością ładowania się pliku przez internet i mozliwościami odtwarzania (na wolniejszych komputerach lub tabletach film w Full HD będzie mógł nie nadążać). Dlatego właśnie dajemy Ci filmy w trzech różnych rozdielczościach, abyś miał na swojej stronie wersję dla każdego.

Łącze1 Mb/s2 Mb/s5 Mb/s10 Mb/s20 Mb/s
640x36025 s12 s5 s3 s1 s
1280x7201 min25 s10 s5 s3 s
1920x10802 min1 min20 s10 s5 s

Na życzenie możemy wykonać filmy w dowolnych rozdzielczościach, proporcjach i rozmiarach - jak sobie tylko życzysz. Na przykład, jeżeli masz iPada, na którym chcesz prezentować swoje produkty (ma rozdzielczość ekranu 1024x768) - możemy przygotować filmy w proporcjach z białymi pasami u góry i na dole lub w proporcjach 4:3, ale kręcone z kąta 50°.

Podobnie możesz też zamówić wersję serwisu na smartfony, które z racji mniejszych ekraników i wolniejszego łącza z internetem będą musiały mnieć nieco mniejsze rozdzielczości i rozmiary.

Formaty plików

Do wyboru - do koloru. W zależności od tego, na czym chcesz odtwarzac filmy - możesz wybrać odpowiednią jakość i format - czy będzie to laptop, iPad, iPhone, tablet, smartfon, youtube, facebook, itp. A jeżeli okaże się, że gdzieś się nie odtwarza - zrobimy tak, że będzie sie odtwarzało. Standardowo dostajesz:


  • nieobrobione zdjęcia w rozdzielczości Full HD lub XD, w formacie JPG,
  • te same zdjęcia z logo i znakiem wodnym,
  • filmy bez napisów (nadające się do zapętlenia) w rozdzielczościach: 640x360p, 1280x720p, 1920x1080p z szybkością 18 klatek na sekundę,
  • powyższe filmy z napisami,
  • wszystkie filmy w formatach MPEG4 (AVI) H.264 (AVI), H.264 (MOV), FLV,
  • plik konfiguracyjny do obrotowej animacji 3D Rotate Tool"
  • skonfigurowany odtwarzacz do wklejenia na stronę internetową

Ilość ujęć

Nasze możliwości sięgają do 200 ujęć na obrót. Oczywiście może ich być mniej, czyli będzie taniej, zdjęcia zajmą mniej miejsca na serwerze, no ale to już nie ten efekt. Sam zadecyduj.

Znak wodny, logo i napisy

Standardowo umieszczamy na filmach znak wodny, czyli delikatnie nałożony tekst, jaki sobie życzysz, na przykład z nazwą Twojej firmy. Ma on za zadanie chronić Twoje filmy przed kradzieżą, ponieważ taki napis ciężko usunąć. Tekst standardowo jest wykonany czcionką Arial, z 20% przezroczystością. Tak samo w lewym górnym rogu możemy umieścić Twoje logo, na przykład z adresem internetowym. Ale to nie wszystko! Na początku filmu umieszczamy dwa ekrany z napisami wprowadzającymi, a na zakończenie ekran końcowy. Napisy i logo wykonane są czcionką Arial, w kolorze czarnym. Wystarczy, że w zamówieniu podasz tekst, który ma się pojawić.

Za drobną dopłatą wstawimy dowolny znak wodny, logo i napisy - wystarczy, że prześlesz nam pliki w formacie PNG, z przezroczystością, o wymiarach Full HD lub XD.

Oświetlenie

Przedmioty filmujemy na stole bezcieniowym, z rozproszonym oświetleniem, na białym tle. Jednakże czasem korzystniej jest dodać punktowe światło, które pomaga wydobyć piękno kamieni szlachetnych. Jeżeli sobie tego życzysz, dodamy takie światło. Na życzenie możemy również zmienić kolor tła.

Copyright © 2012 usprawnienia Home